Náš tým

Magdaléna Skřivánková

V Area Fausta poskytuje klientům úvodní konzultace k asistovaným kontaktům i předávání, poradenské konzultace, a pro ostatní kolegy působí jako supervizorka.

Vystudovala Sociálně právní akademii a na katedře Sociální práce Filozofické fakulty Univerzity Karlovy obor sociální práce a sociální politika. 

Je absolventkou sebezkušenostního výcviku v psychodynamické a hlubině orientované psychoterapii se speciálním zaměřením na využití arteterapie a dalších kurzů a výcviků např.: Specifika práce s dětmi v období rozpadu rodiny, Výcvik Vztahové psychoterapie dětí a dospívajících, Videotrénink interakcí, Úvod do řízení a supervize, Práce s dětmi, které zažily domácí násilí, Psychosociální péče o děti ohrožené nebo vystavené sexuálnímu zneužívání a specifické přístupy v práci s jeho oběťmi v dospělosti.

Působí také jako odborná asistentka na  1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy na Klinice adiktologie. 

Aktivně vystupuje na konferencích a publikuje v oblasti sociální práce a mezilidských vztahů s důrazem na postavení rodičů a dětí v rozvodové a rozchodové situaci.

Magdaléna Skřivánková poskytuje poradenství v oblasti rozchodů a rozvodů po celou svoji pracovní kariéru. Má zkušenosti i s rozchody stejnopohlavních párů, ať už s dětmi či bez dětí. Specializuje se na přípravu dohod o budoucí úpravě výchovy a výživy dětí, o formách komunikace a o dalších důležitých oblastech vašeho života.

Jana Brůnová

V Area Fausta pracuje jako supervizorka týmu.

Je absolventkou katedry Sociální práce Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. V roce 2013 dokončila „Komplexní psychoterapeutický výcvik v systemické psychoterapii” (800 hodin), který je akreditován pro zdravotnictví Českou psychoterapeutickou společností České lékařské společnosti J. E. Purkyně.

Dále absolvovala řadu výcviků a kurzů zaměřených na individuální poradenství, diagnostiku, práci s rodinou a dětmi i dospívajícími (např.: Specifika práce s dětmi v období rozpadu rodiny, Sociální anamnéza a diagnostika rodiny, Systemická práce s dětmi a dospívajícími) a další témata.

V oblasti psychosociálního poradenství a sociálních služeb působí od roku 2000. Má praxi především z organizací zaměřených na práci s rodinou a dětmi. Podílela se na řadě projektů v oblasti prevence sociálně nežádoucích jevů v neziskových organizacích i ve státní správě.

Pracovala např. jako koordinátorka nízkoprahového klubu, sociální pracovnice na oddělení sociálně právní ochrany dětí nebo jako výchovná poradkyně na ZŠ.

Individuální práci s klienty se věnuje i formou poradenství a psychoterapeutické praxe.

Působí také ve firemním prostředí v oblasti řízení lidských zdrojů.

Laura Tichá

V Area Fausta se účastní a monitoruje asistovaná předávání a kontakty rodičů s dětmi.

Je absolventkou bakalářského studia adiktologie na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. Nyní nastoupila na navazující magisterský obor.

V průběhu studia absolvovala řadu odborných praxí v systému léčebné péče závislostí. V současnosti dále působí jako lektorka primární prevence v Centru primární prevence – Drop In. Dále se podílí na chodu začínajícího projektu „Rodič naruby“, kde vytváří bezpečné útočiště a poradenství pro děti alkoholiků.

Barbora Prokešová

V Area Fausta se věnuje asistovaným kontaktům a asistovanému předávání.

V současné době studuje jednooborovou psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

Dříve působila jako lektorka primární prevence rizikového chování na školách. Také se věnovala dobrovolnictví, doučovala děti s odlišným mateřským jazykem a asistovala klientům s postižením.

V Area fausta asistuje u kontaktů rodičů s dětmi a u předávání dětí druhému rodiči.

Do září 2023 je na studijním pobytu v zahraničí. 

Kristýna Březová

V Area Fausta se věnuje asistovaným kontaktům a asistovanému předávání nezl. dětí.

Vystudovala bakalářský obor Adiktologie na 1.lékařské fakultě UK a dále pokračuje v navazujícím magisterském oboru Sociální práce na Filosofické fakultě UK.

Má zkušenosti s prací s dětmi z různých skupin včetně dětí s handicapem. Působila jako dobrovolnice a v průběhu studia absolvovala mnoho odborných praxí v systému léčebné péče závislostí.

Kristýna Dobrovolná

V Area Fausta se věnuje asistovaným kontaktům a asistovanému předávání.

Je absolventkou magisterského studia adiktologie na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. V průběhu studia absolvovala řadu odborných praxí v systému léčebné péče závislostí.

Pracovala v nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež. Účastnila se akreditovaného kurzu Vedení rozhovoru s dítětem. V současné době také poskytuje odbornou pomoc a vedení osobám v konfliktu se zákonem. 

 Anna Králová

V Area Fausta se věnuje asistovaným kontaktům  a asistovanému předávání.

V současné době studuje jednooborovou psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

Pracovala v nízkoprahovém volnočasovém klubu pro děti a mládež, jako asistentka chlapce s poruchou autistického spektra a jako dobrovolnice v organizaci provázející pěstounské rodiny. Absolvovala stáž na Oddělení dětské a adolescentní psychiatrie v Liberci a v Národním ústavu duševního zdraví.

Rút Jungwirthová

V Area Fausta se věnuje asistovaným kontaktům a asistovanému předávání.


V současné době dokončuje magisterské studium Psychologie na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. V rámci svého studia se orientuje na práci s rodinami a dětmi, mimo jiné má za sebou praxe v pedagogicko-psychologické poradně a středisku výchovné péče.

Rok působila jako asistentka ve speciální mateřské škole, kde pracovala s chlapcem s PAS, během té doby absolvovala řadu seminářů zaměřených na ABA terapii.

Za sebou má kurz Základní krizové intervence v Remediu, v současné době je frekventantkou kurzu Komplexní krizové intervence (248 hodin) tamtéž.

Lucie Kršková

V Area fausta se věnuje asistovanému předání a asistovaným kontaktům rodičů s dětmi.

Je absolventkou bakalářského i magisterského studia adiktologie na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy.

Dále má ukončený základní kurz krizové intervence a motivační rozhovory. Díky adiktologickým praxím nasbírala zkušenosti s prací s lidmi různých věkových skupin i z různého socioekonomického prostředí. Zkušenosti získala i prací na Národní lince pro odvykání, v adiktologické ambulanci na Klinice adiktologie.

Současně pracuje jako adiktolog v Centru Alma z.ú., kde se věnuje ambulantní léčbě i doléčování. Je frekventantka akreditovaného Psychodynamického psychoterapeutického výcviku. 

Ema Bartůšková

Tereza Metlická

V Area Fausta se věnuje asistovaným kontaktům a asistovanému předávání nezl. dětí.

Vystudovala bakalářský a navazující magisterský obor Adiktologie na 1. lékařské fakultě UK.

V průběhu studia absolvovala mnoho odborných praxí v systému léčebné péče závislostí. Pracovala v Centru pro rodinu.  Zkušenosti s dětmi má i jako dlouholetá skautská vedoucí. 

Ekaterina Vasilchenko

Valentýna Skácelová

V Area fausta se věnuje asistovanému předávání a asistovaným kontaktům rodičů s dětmi.

Nyní je studentkou Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni, obor Všeobecné lékařství.

Zkušenosti potřebné k výkonu této činnosti nasbírala díky aktivní práci s dětmi. Pomáhala na ZŠ s dětmi s ADHD, také se účastnila letních táborů a kurzů jako instruktorka dětských skupin.

V rámci studia má certifikovaný kurz První pomoci.

Michaela Jelínková

V Area Fausta se věnuje asistovaným kontaktům a asistovanému předávání.

V současné době dálkově studuje obor Adiktologie na 1.lékařské fakultě UK a v rámci tohoto studia absolvovala řadu odborných praxí v systému léčebné péče závislostí, včetně praxe na dětském psychiatrickém oddělení.

Působila jako lektorka primární prevence na školách a dříve také jako peer vzdělavatelka v oblasti sexuální výchovy a reprodukčního zdraví. Zprostředkovávala pracovní pobyty studentům českých a slovenských středních škol v Irsku. Věnovala se dobrovolnictví s dětmi z dětských domovů. S dětmi pracovala dlouhodobě také jako instruktorka lyžování.

Dříve s námi spolupracovali:

Seznam ke stažení zde