Area fausta

Area fausta je specializované pracoviště pro asistovaný styk rodičů s dětmi, poradenství a provázení v náročných rodinných situacích.

Tento prostor vznikl v roce 2004 z iniciativy Magdalény Skřivánkové. Název provozovny Area Fausta znamená Štastný prostor a tak vystihuje myšlenku, že „každé dítě i rodič má právo na společný a šťastný prostor“.

V Area fausta pomáháme především rodičům v komplikované rodinné situaci.

Může se jednat o rozvodový spor, ale například také třeba o přijetí dítěte nového partnera, případně o další podobné situace.

Obrátit se na nás mohou lidé, kteří se nacházejí v různě náročných situacích a období, ve kterých by potřebovali podpořit, sdílet a nasměrovat.

Konzultantky dle svých odborností a vzdělání poskytují i další, specifické služby, na které je možné se objednat individuálně.

Kontaktovat nás mohou i další osoby, které řeší komplikované situace spojené s kontaktem s dětmi, například prarodiče, kteří po rozvodu rodičů mají omezený kontakt s vnoučaty a další lidé, kteří se cítí být naší nabídkou osloveni, například učitelky a  učitelé, ev. další osoby pracující s dětmi.

Konzultace pro odbornou veřejnost poskytujeme například právním zástupcům a právním zástupkyním, ev. dalším pracovníkům a pracovnicím z organizací, ve kterých se mohou setkat s problematikou, kterou řešíme. 

Neposkytujeme sociální ani zdravotní služby, nedisponujeme pověřením k sociálně-právní ochraně dětí. Služby jsou přímo hrazené klienty.